БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ЗАМОВЛЕННЯ ПО УКРІЇНІ ВІД 800грн

Article banner

ЧОМУ КОСМЕТИКА, ЩО НЕ ТЕСТУЄТЬСЯ НА ТВАРИНАХ?

Cruelty-free та етичність як філософія


Користуватися косметикою, яка тестується на тваринах – питання етики та вибір кожного з нас. Проте якщо ви прагнете знайти засоби для догляду, які не використовують тварин у якості піддослідних – маємо хороші новини. Є безліч брендів з cruelty free, які працюють за принципами етичної косметики та свідомого ставлення до планети.

 


Органічна і веганська косметика – одне і те ж?


Вважати органічну косметику тотожною веганській – хибне уявлення, що поширене у суспільстві.

 

Слід відрізняти ці види косметики:


  • органічні продукти тестують на тваринах;
  • веганські засоби для догляду не лише не тестується на тваринах, але й не містить складників, що мають тваринне походження.

Тому якщо ви з власних переконань не вживаєте продукти тваринного походження, веганська косметика – ваш ідеальний вибір.

 

Водночас етична косметика, хоч і є номінально cruelty free, може містити деякі інгредієнти тваринного походження, наприклад: муцин равлика, бджолине маточне молочко, хітин, протеїни шовку, зміїну отруту, кератин та інші. Проте отримання цих компонентів є безпечним для життя тварин, не завдає їм шкоди та є лише продуктами їх життєдіяльності.

 

Як довідатися, що косметика не тестується на тваринах? Вивчіть пакування. Значок білого кролика означає, що виробник б’юті-засобу у «білому» списку організацій із захисту прав тварин.

 


Тестувати чи не тестувати?


Здавалося б, краще виготовляти косметику, яка не тестується на тваринах. Однак не всі з цим погоджуються. Існує багато країн, які дозволять виробнику вийти на ринок лише за умови тестування засобів на братах наших менших.


До прикладу в Китаї законодавство зобов’язує тестувати всю фармацевтичну та косметичну продукцію. А ось в країнах Євросоюзу з 2013 року забороняється не лише тестування на тваринах, але й ввезення такої продукції на територію. Через це обмеження багато брендів здогадалися на хитрість – у ЄС надсилають cruelty free засоби, а в інші країни − косметику, протестовану на тваринах. Тому звертайте на це увагу, бо якщо в Італії ви купили веганський крем, не факт, що той самий крем, придбаний в Україні, буде cruelty free.

 


Альтернативні способи тестування косметики

Показник In vitro означає, що косметика була протестована на штучно вирощених клітинах.

Тести In vivo на добровольцях – одні з найгуманніших. Дають можливість безпосередньо перевірити реакцію людей на косметичні засоби. Добровольці доволі часто укладають угоду для проведення відповідних тестів.

Тест на штучно вирощеній шкірі. Для проведення такого альтернативного тесту беруть пункцію шкірного покриву у здорової людини, яка дала на це згоду. Потім на вирощених епітеліальних клітинах тканини тестується продукт. Так перевіряють реакцію всіх типів шкіри на б’юті-засіб.

Отже, технології не стоять на місці та не обов’язково використовувати тварин для тестування косметики. Повний перелік брендів, які не тестують свої засоби на тваринах, можна подивитися на сайті PETA.

 

Якщо ви хочете подивитися, чи є марка косметики cruelty free, слідкуйте за базою даних організації Cruelty Free Kitty або Ethical Elephant, які щороку складають «білі» списки б’юті-марок. Тому перевіряйте виробників у всіх джерелах, якщо прагнете користуватися виключно етичною косметикою.

 


Чому ми cruelty-free?


Команда Ed Cosmetics обрала для себе шлях використовувати лише етичні матеріали, дотримуючись ідеології гуманного ставлення до тварин та принципів сталого розвитку. Ми з самого початку вирішили, що наша продукція ніколи не буде тестуватися на тваринах та ми дотримуємося цього й надалі.

 

Ми прагнемо зменшити вуглецевий слід і активно шукаємо стійкі інгредієнти та упакування, що підлягає вторинному перероблюванню.

    Gift